Prietenul nostru Liviu Vlad din Belgia a avenit in tara cu ocazia sarbatorilor de iarna 2009, ocazie cu care l-am invitat in Dojo pe tatami in data de 28 decembrie 2009, cu toate ca in acea perioada clubul nostru era in vacanta.
Cei cativa sportivi care mai erau in Craiova in acea zi, am savurat clipe placute alaturi de Liviu Vlad, clipe in care Aikido, Iaido si Jodo s-au intalnit, descoperind valente comune, puncte de identitate si puncte de evolutie specifica fiecarei arte martiale in parte.

In continuare postam cateva secvente din Dojo de la intalnirea noastra:

Liviu VladLiviu VladLiviu Vlad

Iata o secventa audio cu un mic interviu luat lui Liviu Vlad si o secventa video cu o parte din Kata de Iaido inregistrate in dojo: [Descarca AICI]

Kata:

Cu totii am avut de invatat, ii multumim lui Liviu Vlad si il invitam de cate ori trece prin Craiova, sa se opreasca si la clubul nostru.Intrarea anterioară

Intrări similare

  • Intrări similare
În direct la emisiunea matinala - Partea 2 din 3
Follow AikidoCraiova on Twitter